Ay Çöreği

November 29th, 2006
Ay Çörekleri

İlk defa yapılan tarifler çok güvenilir kaynaktan gelmiyorsa hüsranla sonuçlanabiliyor, biliyorsunuzdur. Bazen güvenilir kaynaktan gelse bile malzeme, oda sıcaklığı vs farkından da sonuç çok farklı olabiliyor. Sebep çok. Geçen gün, yeni bir tatlı tarifi denemem pek de hoşumuza gitmedi. Kimbilir sebep neydi. Yeniyordu ama işte, öyle. Pastanelerin ay çörekleri, sonra da Betül’ün yaptıkları aklıma geldi. İçine koy koyabildiğini ama yeter ki yumuşak, suluca, bol tarçınlı olsun.

Betül çok güzel anlatmış nasıl yapılacağını, sizin de başarısız tatlı denemeleriniz olursa ona bir uğrayıverin derim. ;)

Ay Çöreği İçi

4 Responses to “Ay Çöreği”

 1. behiye Says:

  Fethiyeciğim çok güzeller değil mi? Benimkiler şişko bile olsa ben bayılarak yedim, çok güzel olmuştu. Ellerine sağlık, sevgilerimle.

 2. betul Says:

  Ne zamandir yorum yazayim diye siteye girsem bir isim cikiyor, o dar vakitte de yorum birakmak istemiyorum, kestirip atmis havasi olussun istemiyorum, ennihayet firsat bulabildim. Ellerine saglik Fethiye, seninkiler kibar kibar gorunuyorlar, benimkilerden guzel olmuslar..

 3. Sanem Says:

  Daha iki gun once arkadaslarla konusuyorduk aramizda aycoregi yapabilen cikar mi diye. Bir benden ses cikmamisti, ama simdi acaba diyorum, deneyip bir supriz mi yapmali.. O kadar guzel gorunuyor ki, burada Amerika’da yani, yedigimiz tatlilardan hic zevk almiyoruz, pek de becerikli kizlar degiliz, artik kollari sivamaliyiz..
  Sevgiler, tesekkurler
  S.

 4. Canfidan Says:

  Ya bunun tarifi nerede?
  Ben goremiyorum da cok guzel e benziyor nerden alabilirim?

Leave a Reply